REKLAMA
REKLAMA

Pomimo wyroku sądu Tesco nadal stosuje niedozwolone porównania cenowe

Autor: wiadomosci24.pl 4 kwietnia 2012 11:41

Sieć Tesco stosowała niedozwoloną reklamę porównawczą wobec Lidla - tak w połowie marca orzekł krakowski sąd i zakazał Tesco praktyk wprowadzających w błąd klienta. Wystarczy jednak przejść się po hali hipermarketu na warszawskich Kabatach, aby zobaczyć, że porównania cenowe nadal są stosowane i znajdują się na półkach z towarami - podają wiadomosci24.pl.

REKLAMA
Jak informowaliśmy, sąd w wyroku z 16 marca br. stwierdził, że Tesco Polska naruszyło przepisy ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, stosując wobec sieci Lidl niedozwoloną reklamę porównawczą oraz zakazał Tesco publikacji reklam mogących wprowadzać klienta w błąd. Wyrok nie jest prawomocny.

Tesco na plakietce opatrzonej hasłem "niskie ceny" umieszcza ceny danego produktu, jednak obok cen konkurencji widnieje gwiazdka. Na dole drobnym drukiem obok gwiazdki czytamy, że ceny konkurencji sprawdzono w innym dniu niż data wprowadzenia oferty w Tesco. Możemy też przeczytać od kiedy tak naprawdę obowiązuje podana cena w Tesco, często dopiero za kilka lub kilkanaście dni od daty "sprawdzenia" ceny w sklepach konkurencji - podają wiadomosci24.pl.

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 13889

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 999781

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA