PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Ponad 30 proc. strat w polskim handlu spowodowana jest kradzieżami wewnętrznymi

Autor: pr 6 listopada 2014 09:19

Światowy Barometr o Kradzieżach w Handlu Detalicznym informuje, że straty kosztują detalistów 128 miliardów dolarów na skalę światową. To średnio 1,26% wartości ich sprzedaży. Polska na przestrzeni lat i rozwoju handlu detalicznego również zmaga się z tym problemem. Według danych zebranych w badaniu GRTB przeprowadzonym w roku 2009 straty poniesione na skutek kradzieży w Polsce stanowiły aż 1,45% zysku. W latach kolejnych wskaźnik ten wahał się od 1,35% do 1,41% wartości całej sprzedaży.

Tegoroczny raport ukazuje znaczną poprawę i zmniejszenie tego wskaźnika w Polsce oraz duże zróżnicowanie jego poziomu na świecie. Związane to jest z rozwojem sektora detalicznego, którego następstwem jest wzrastająca świadomość i doświadczenie detalistów w minimalizowaniu strat. Aż 50% detalistów biorących udział w tegorocznym badaniu w Polsce, chce zwiększyć procent  wykorzystania zabezpieczeń na etapie produkcji w swoim biznesie oraz zwiększyć poziom zabezpieczeń wewnętrznych. Według GRTB 2014 aż 33,3% strat w polskim handlu spowodowana
jest kradzieżami wewnętrznymi, a tylko 5,2% z powodu błędów magazynowych i administracyjnych. Jakie towary cieszą się największym zainteresowaniem zorganizowanych grup przestępczych w Polsce i na świecie? Złodzieje oraz nieuczciwi pracownicy w Polsce głównie wybierali produkty, które łatwo wynieść ze sklepu i sprzedać, takie jak ubrania lub akcesoria telefoniczne. Do innych, często kradzionych produktów zaliczają się elektronarzędzia, wina oraz kosmetyki do makijażu.
Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11109

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane