REKLAMA
REKLAMA

Posłowie PiS zgłosili poprawki do ustawy o zagospodarowaniu. Projekt wraca do komisji

Autor: www. dlahandlu.pl, PAP 23 września 2015 20:01

Posłowie PiS zgłosili poprawki do ustawy o zagospodarowaniu. Projekt wraca do komisji fot. shutterstock

23 września Sejm rozpatrzył w drugim czytaniu poselski projekt nowelizacji ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Zgodnie z nim lokalizacja sklepu o powierzchni powyżej 2000 m kw. będzie musiała być przewidziana w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Ponadto projekt przewiduje, że obszary, na których będą mogły powstać takie obiekty handlowe będą musiały zostać określone w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy.

REKLAMA

Komisje: Infrastruktury oraz Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej wniosły o uchwalenie projektu bez poprawek. Sprawozdanie przedstawiła posłanka PO Krystyna Sibińska. W związku z poprawkami zgłoszonymi przez posłów PIS projekt trafił ponownie do komisji, które nad nim pracowały.

Jak podał PAP, zdaniem posła Andrzeja Adamczyka (PiS) należy m.in. zmienić definicję obszaru przestrzeni publicznej. "Proponujemy jasno i wyraźnie określić studium uwarunkowań kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy" - mówił poseł.

Przypomnijmy, Inicjatorami nowelizacji byli posłowie Platformy Obywatelskiej.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11855

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA