Pożar w Wólce Kosowskiej to strata rzędu stu milionów dolarów

Autor: Gazeta Wyborcza 18 maja 2011 11:48

Ponad sto milionów dolarów poszło z dymem w podwarszawskiej Wólce Kosowskiej - wielkim chińskim centrum handlowym. Pożar z ubiegłego wtorku ani przez moment nie zatrzymał jednak ruchu w gigantycznych galeriach handlowych - czytamy w Gazecie Wyborczej.

Do wtorku pogorzelisko nazywało się Biznes Park. Składał się on z dwóch części: magazynowej i przylepionej do niej od frontu biurowej. Były tam również pokoje gościnne zamieszkane przez Wietnamczyków, Chińczyków albo Turków - te trzy nacje są najliczniej reprezentowane w Wólce Kosowskiej.

Jak czytamy w Gazecie Wyborczej, zdaniem Azjatów pracujących w Wólce w każdym ze spalonych magazynów mieścił się ładunek zawarty w 5-10 kontenerach. Każdy wart od 50 do 200 tys. dol. Jeśli przemnożyć to przez setkę magazynów w hali tureckiej, można dostać zawrotu głowy od ogromu strat. Tylko kto właściwie poniósł te straty? To trudno ustalić. Wólka Kosowska to państwo w państwie, nad którym unosi się mgła tajemnicy. Wiadomo tyle, ile zgodzą się ujawnić właściciele i zarządcy hal. To Chińczycy z firmy GD Poland Distribution Center.W 2008 r. zarząd GD podał, że roczny obrót w Wólce to ok. 300 mln zł, podatki płacone przez tę firmę (dochodowy, VAT, ZUS itd.) to ok. 20 mln zł, sam podatek od nieruchomości to 2 mln zł rocznie


WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,38

  • Śr

    3,15

  • Min

    1,82

» Produkty » Sklepy » Regiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 3583

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane