Pracownicy Praktikera wezwani do zapłaty w związku z wypowiedzeniem umowy

Autor: Bankier.pl 13 czerwca 2017 11:37

Pracownicy Praktikera nie otrzymali zaległych pensji za kwiecień. W dodatku pracodawca nie dostarczył podwładnym wypowiedzeń oraz świadectw pracy. 200 osób rozwiązało umowę o pracę bez wypowiedzenia w związku z ich trudną sytuacją. W zamian otrzymały od spółki wezwania do zapłaty - czytamy na portalu Bankier.pl.

- Zarządca wielokrotnie informował Pracowników, że w związku z dramatyczną sytuacją spółki i utratą płynności finansowej istnieje ryzyko, że część osób nie będzie mogła otrzymać wynagrodzenia za przepracowany miesiąc. Mimo bardzo trudnej sytuacji wynikającej m.in. z niedopuszczalnej egzekucji komorniczej, a co za tym idzie - brakiem możliwości prowadzenia działalności handlowej w aż 9 lokalizacjach, spółka wypłacała wynagrodzenia dla wszystkich aż do marca 2017(także dla tych, których markety były zamknięte i nie mogli oni wykonywać swoich normalnych obowiązków) - podaje biuro prasowe Praktiker Polska w rozmowie z Bankier.pl.  

Zdaniem biura prasowego rezygnacje złożone przez pracowników były bezpodstawne.

Więcej na Bankier.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Załamana 2017-06-16 21:58:23

    Kłamstwo!Nikt nas nie informował,że nie dostaniemy pensji.Nawet nie wiedzieliśmy,że nie płacą czynszu w M1 i że mają wypowiedziane umowy najmu.Oszuści!!

  • Klara 2017-06-15 22:23:48

    Nieprawda, nikogo nie uprzedził, że nie będzie wynagrodzeń. Kłamie.

  • Były pracownik 2017-06-15 18:33:01

    Rozwiązania umowy o pracę były w pełni uzasadnione. Wezwania te są bezpodstawne a wręcz bezprawne, ponieważ zawsze o ewentualnym odszkodowaniu na rzecz pracodawcy decyduje sąd pracy. Pachnie mi to chęcią wyłudzenia i próbą zastraszenia.

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11097

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane