REKLAMA
REKLAMA

Premier Szydło: Rząd będzie przygotowywać nowy projekt podatku handlowego

Autor: PAP 13 października 2016 10:35

Premier Szydło: Rząd będzie przygotowywać nowy projekt podatku handlowego Na zdj. Beata Szydło, fot. Żelazna Studio

Jak potwierdziła premier Beata Szydło, rząd będzie przygotowywać nowy projekt podatku od handlu.

REKLAMA

We wrześniu Komisja Europejska wszczęła postępowanie wyjaśniające w sprawie polskiego podatku od sprzedaży detalicznej. Komisja wydała również nakaz zobowiązujący Polskę do zawieszenia stosowania tego podatku do czasu zakończenia jego analizy przez Komisję.

"(...) Jesteśmy na to przygotowani. Po pierwsze ten werdykt zaskarżymy do trybunału w Strasburgu, a po drugie będziemy również przygotowywać nowy projekt" - powiedziała Szydło w TV Trwam.

Na początku października wiceminister finansów Wiesław Janczyk mówił w rozmowie z dziennikarzami, że można sobie wyobrazić sytuację, że nowa wersja podatku od sprzedaży detalicznej nie wejdzie w życie od 1 stycznia 2017 roku.

W opublikowanym w środę wywiadzie dla PAP prezes PiS Jarosław Kaczyński ocenił, że podatek handlowy powinien być i rząd musi nad tym podatkiem pracować. Jego zdaniem nie ma powodów, żeby działalność, jaką prowadzą hipermarkety i wielkie sieci handlowe była nieopodatkowana.

  • Klik 2016-10-14 11:31:06

    Zgadzam się z przedsiębiorcą.Mamy zakodowane w głowie ,że miała być pomoc Rządu dla polskiego handlu i próba wyrównania szans konkurencyjnych.Czekamy na realizację obietnic Pani Premier.

  • przedsiębiorca 2016-10-13 16:59:48

    Ciągle mamy lęk, czy nie przyjdzie władzy na myśl obciążyć podatkiem tych, którzy mieli być chronieni, czyli małych i średnich przedsiębiorstw, bo byłaby katastrofa dla polskich handlowców.

    Pani Premier oczekujemy realizacji zapowiedzi.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12698

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA