REKLAMA
REKLAMA

Prezes Carrefoura: Optymalizujemy komercjalizację naszych centrów handlowych

www.portalspozywczy.pl 20 sierpnia 2012 14:47

Jesteśmy właścicielem ok. 40 centrów handlowych, co istotne w naszym portfolio nie ma dużych centrów handlowych, to zwykle małe i średniej wielkości obiekty. Wyniki naszych galerii handlowych są całkiem niezłe - mówi w wywiadzie dla serwisu portalspozywczy.pl Jean Anthoine, prezes Carrefour Polska.

REKLAMA

Jakie plany ma Pan wobec galerii, które Carrefour ma w swoim portfelu w Polsce? Sprzedaż? Może stworzenie spółki joint venture z inwestorem finansowym?

Nie, nie planujemy sprzedaży naszych galerii handlowych, ani powoływania projektów typu joint venture z potencjalnymi inwestorami. Carrefour chce utrzymać istniejące obiekty, te które do nas należą. Jednocześnie nie przewidujemy przejęć nowych obiektów.

Otrzymują Państwo oferty zakupu centrów handlowych od inwestorów finansowych?

Aktualnie nie posiadamy takich ofert.

Carrefour ma świetnie zlokalizowane galerie, ale część z nich ma swoje lata. Wielu obiektom przydało by się jednak odświeżenie, remont, czy przebudowa, a to wymaga znacznych nakładów finansowych.

Tam gdzie potrzebne są remonty, czy mniejsze naprawy, tam będziemy inwestować na bieżąco. To są sprawy, z którymi mierzymy się na co dzień. Co dwa tygodnie mamy tzw. komitety handlowe, na których omawiane są kwestie dotyczące inwestycji, w tym remontów galerii handlowych.

Jak wyglądają wyniki centrów handlowych w Polsce?

Mogę powiedzieć, że wyniki są całkiem niezłe. Należy pamiętać, że butiki, które działają w galeriach handlowych otaczających nasze hipermarkety, to często sklepy przemysłowe, które w czasie kryzysu mają mniej korzystną sytuację, niż sklepy spożywcze. Należy też pamiętać, że w tych średniej wielkości centrach handlowych, to hipermarket jest „lokomotywą." Nie mogę powiedzieć, że tenant mix naszych obiektów się nie zmienia. Owszem, ulega nieznacznej zmianie, ale optymalizujemy komercjalizację naszych obiektów, dostosowując tenant mix do potrzeb klientów. Uważam, że w tej chwili sytuacja jest satysfakcjonująca.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11549

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA