PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Prezes Eurocashu: Musimy być znacznie więksi, aby zapewnić detalistom prawdziwą konkurencyjność

Autor: Wiadomości Handlowe 23 lutego 2012 09:15

Dziś mamy około 8 proc. całego rynku FMCG w Polsce, co trudno uznać za znaczący udział. Zdajemy sobie sprawę z tego, że musimy być znacznie więksi, aby móc zapewnić detalistom, którzy nam zaufali prawdziwą konkurencyjność na rynku - powiedział w wywiadzie dla Wiadomości Handlowych Luis Amaral, prezes Eurocash.

Prezes spółki podkreśla w wywiadzie, że do tej pory Eurocash nie korzystał z kredytów w znaczącym stopniu, tak więc obecne zadłużenie, związane z przejęciem Tradisu, jest na bezpiecznym i komfortowym dla spółki poziomie. - Planujemy je spłacić w ciągu najbliższych 3-4 lat - zapowiada na łamach Wiadomości Handlowych Luis Amaral, prezes Eurocash.

Luis Amaral w wypowiedzi dla "WH" podkreśla, że ani Tradis, ani Eurocash nie przejął żadnych sklepów sieci Lewiatan. - Placówki te prowadzone są przez niezależnych kupców, działających w oparciu o umowy franczyzowe - niezależnie od tego, jak wygląda własność spółki operatorskiej, która na swoim terenie rozwija sieć. Natomiast Tradis faktycznie przejął udziały tylko w kilku spółkach operatorskich oraz spółkę Lewiatan Holding, ale to nie ma związku ze sklepami. - podkreślił rozmówca Wiadomości Handlowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11396

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane