REKLAMA
REKLAMA

Prezes First Data: Największe sieci nieprzyjmujące kart mają w sumie 40 mld zł rocznego obrotu

Autor: wyborcza.biz 13 marca 2012 14:16

Z danych NBP wynika, że w zeszłym roku przybyło w sklepach tylko ok. 20 tys. nowych terminali, to wzrost o mniej niż 10 proc. Zdaniem Janusza Diemko, prezesa First Data Polska i właściciela marki Polcard, wysokie opłaty za akceptację kart mają na to wpływ. Terminale są instalowane w wielu nowych punktach, ale wielu przedsiębiorców jednocześnie z nich rezygnuje. Połowa punktów handlowych, które rozwiązują umowy, robi to z powodu niskiej opłacalności akceptacji kart - wyjaśnia Janusz Diemko w rozmowie z wyborcza.biz.

REKLAMA

Zdaniem Janusza Diemko, proponowana przez NBP obniżka interchange z 1,6 do 1,1 proc. nie dla wszystkich byłaby wielką zmianą jakościową.  Ale jeśli udałoby się przekonać do tego wielkie sieci handlowe, które dziś nie przyjmują kart, m.in.: Selgros, Biedronka, Makro, to banki w mniejszym stopniu odczułyby spadek opłat. Wzrost obrotów kartowych zrekompensowałby im niższe marże. Cztery największe sieci nieprzyjmujące dziś kart mają w sumie powyżej 40 mld zł rocznego obrotu.

Prezes First Data uważa, że obniżka interchange będzie miała też pośredni wpływ na to, że handlowcy zaczną bardziej lubić karty.

  • Klaudyna Pasibrzuszek 2012-04-11 14:29:50

    pazerny zawsze traci , zawsze uważałam ,ze mały zysk a duzy obrót daje wiekszy zysk !!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11855

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA