PARTNER PORTALU Partner portalu: Herosi Polskiej Przedsiębiorczości

Prezes GK Specjał: Musimy stworzyć przeciwwagę dla Eurocashu

Autor: www.dlahandlu.pl 14 marca 2012 15:18

Prezes GK Specjał: Musimy stworzyć przeciwwagę dla Eurocashu

Grupa Specjał prowadzi obecnie rozmowy z kilkunastoma podmiotami z całej Polski w sprawie konsolidacji. - Musimy stworzyć przeciwwagę dla tak dużego podmiotu jakim się stał Eurocash - mówi Krzysztof Tokarz, prezes Grupy Kapitałowej Specjał.

Firma planuje również intensywny rozwój sieci detalicznej. Obecnie pod logo Nasz SKlep działa 1800 placówek. - Liczymy, że do końca roku w naszych strukturach będzie działało 2200 sklepów, z czego większość w twardej franczyzie - mówi prezes.

Zdaniem Krzysztofa Tokarza, przejęcie Tradisu przez Eurocash, a tym samym powstanie giganta handlowego, może spowodować wymuszanie na producentach i dostawcach takich warunków zakupu, które dla wielu z nich będę nie tylko nie do przyjęcia, ale mogą również zagrozić ich kondycji finansowej. Ponadto, zarządzając tak wielką liczbą sklepów franczyzowych Eurocash może narzucić rynkowi detalicznemu własne warunki, a nawet doprowadzić do kanibalizacji poszczególnych sieci handlowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • ja 2012-03-15 17:18:17

    Ciekawe. W Polsce połowa handlu jest kontrolowana przez portugalczyków...nigdzie indziej w Europie taka sytuacja nie ma miejsca. Ba w Portugali JMD ma słabą pozycje a u nas...czyżby tajemnica sukcesu tkwiła w kontaktach biznesmena z Poznania? Kto wydał zgodę na przejęcie? To debilna i groźna decyzja dla wielu sektorów przemysłu spożywczego.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9722

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 923188
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane