Prezes Jeronimo Martins: W tym roku nie będzie podwyżek dla pracowników

Autor: PAP 23 lutego 2017 18:29

Prezes Jeronimo Martins: W tym roku nie będzie podwyżek dla pracowników Fot. materiały prasowe

Jeronimo Martins, operator sieci Biedronka, zainwestuje w do końca tego roku w Polsce około 400 mln euro. Kwota ta stanowi blisko 60 proc. wydatków, jakie portugalska grupa wyda na swoje przedsięwzięcia na świecie w 2017 r.

Pedro Soares dos Santos, prezes grupy Jeronimo Martins, z 700 mln euro, jakie trafią w tym roku na inwestycje, blisko 60 proc. skierowanych zostanie do Polski. "Szacujemy, że do grudnia br. na różne przedsięwzięcia w Polsce trafi 400 mln euro, m.in. na budowę stu sklepów sieci Biedronka oraz jednego centrum dystrybucyjnego" - ujawnił.

Przyznał, że powodem do zwiększania wydatków na działalność operatora Biedronki w Polsce są korzystne warunki ekonomiczne dla inwestorów, w tym m.in. program 500 plus, który - jego zdaniem - mógł stymulować w Biedronce sprzedaż szczególnie owoców i warzyw.

W trakcie zorganizowanej w czwartek w lizbońskiej centrali grupy JM konferencji Soares dos Santos przyznał, że firma boryka się z problemami na polskim rynku pracy. W niektórych częściach kraju detalista nie potrafi pozyskać nowej załogi. "W minionym roku w kilku zorganizowanych przez nas rekrutacjach do sklepów Biedronka nie udało nam się zakontraktować żadnego nowego pracownika" - mówił.

Prezes powiedział jednak, że trudności w pozyskiwaniu nowych pracowników grupa nie zamierza rozwiązywać podwyżką płac. "W tym roku nie planujemy podnoszenia wydatków na pensje dla pracowników. Dwie podwyżki dla naszej załogi wprowadziliśmy już w minionym roku: w kwietniu i październiku" - wskazał.

Biedronka, posiadająca sieć ponad 2720 placówek, otworzyła w ub.r. w Polsce 83 sklepy, zamykając 28.

Druga z rozwijanych przez JM w Polsce sieć, Hebe, posiada 153 placówki, czyli o 19 więcej w porównaniu z 2015 r. Grupa, jak ujawnił jej prezes, wciąż nie czerpie jednak zysków z działalności tej sieci drogeryjnej.

Obroty Biedronki wzrosły w ub.r. do 9,78 mld euro, czyli o 6,3 proc. więcej w ujęciu w euro i 10,8 proc. w rozliczeniu w złotych. Udział polskiej sieci w całości ubiegłorocznych obrotów grupy JM sięgnął 66,9 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • klient Lidla 2017-04-21 13:46:39

  @poboczny,

  będą jaja jak Lidl pójdzie zupełnie inną drogą niż robal i podniesie pensje swoim pracownikom :) Czego sobie i pracownikom Lidla życzę :)

 • poboczny 2017-02-28 05:25:37

  Ten komunikat prezesa jest prawdopodobnie tez skierowany do kierownictwa Lidla w Polsce. A oznacza on mniej więcej tyle " kończymy z wami wojnę na podnoszenie płac pracownikom, więc i wy przestańcie podnosić". I pewnie Lidl przestanie tez teraz podnosić pensję.

 • Miro 2017-02-26 08:01:06

  Nie maja pracownikow i dla tego nie podniosa pensji. Jedno drugie wyklucza.. dziwne.

  Po za tym chwala sie ze dwa razy podnosili w tamtym roku co z tego jak lodl podniusl raz a pożądanie pokonujac biedronke.

ZOBACZ WSZYSTKIE (13)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10380

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane