REKLAMA
REKLAMA

Prezes Makro o planach akwizycyjnych sieci

Autor: www.dlahandlu.pl/portalspozywczy.pl 16 lutego 2012 09:00

Prezes Makro Cash&Carry Polska, Sylweriusz Faruga powściągliwie mówi o planach akwizycyjnych firmy. - Po kilku miesiącach na stanowisku prezesa jest stanowczo za wcześnie, by mówić o takich przedsięwzięciach. W skali globalnej firma zawarła kilka takich transakcji, więc na pewno będziemy się przyglądać rynkowi pod tym kątem - mówi Sylweriusz Faruga.

REKLAMA
Prezes Makro nie chce zdradzić jakiego rodzaju podmioty mogłyby interesować Makro na polskim rynku, a także czy potencjalne akwizycje byłby szansą na wejście dystrybutora w nowe koncepty działalności.
Jednocześnie Sylweriusz Faruga przychyla się do koncepcji, według której w perspektywie kilku lat dojdzie do konsolidacji na rynku dystrybucji i pozostanie na nim 3-4 najsilniejszych graczy. - Zdziwiłbym się bardzo, gdyby ten scenariusz się nie ziścił. Czas pokaże, kiedy to nastąpi - dodaje prezes Makro.

W Polsce Makro Cash & Carry działa od 15 lat i ma 40 hal (w tym już 10 hurtowni mniejszego formatu). Łączna powierzchnia sprzedaży hurtowej wynosi ponad 270 tys. mkw. MAKRO Cash & Carry zatrudnia w Polsce około 7,5 tys. osób.

 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12742

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA