PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Prezes Organic Farma Zdrowia: Chcemy edukować klientów w sprawie GMO

Autor: dlahandlu.pl 6 sierpnia 2012 16:12

Po kilku dekadach stosowania GMO wiemy już, że za szybszy i większy zysk z takiej produkcji rolnej płacimy zdrowiem obecnych i przyszłych pokoleń - mówi Sławomir Chłoń, prezes Organic Farma Zdrowia.


Senacka komisja rolnictwa opowiedziała się 24 lipca za przyjęciem bez poprawek znowelizowanej ustawy o paszach. Oznacza ona dalszą możliwość karmienia zwierząt paszami GMO w Polsce - aż do końca grudnia 2016 r.

W związku z przyjęciem ustawy o GMO, Organic Farma Zdrowia postanowiła zająć stanowisko w sprawie, a także dołożyć dodatkowych starań w edukowaniu społeczeństwa z zakresu GMO. - Polskie rolnictwo, dzięki wielkiemu rozdrobnieniu i niedoinwestowaniu ma ogromną szansę stać się szybko europejskim liderem produkcji ekologicznej - uważa Sławomir Chłoń. - Tym sposobem mogłoby doskonale się rozwijać (sprzedając droższe produkty ekologiczne) jednocześnie zachowując naturalność gleby, jej plonów i hodowli zwierzęcej - dodaje.

Szef sieci handlowej Organic Farma Zdrowia proponuje przyjęcie nowej strategii dla polskiego rolnictwa polegającej na maksymalizacji działań w kierunku rolnictwa naturalnego, wolnego od GMO i ekologicznego w całym zakresie produkcji spożywczej. - Wiele krajów o tym marzy, ale zapędziło się zbyt daleko w uprzemysławianiu rolnictwa. My mamy jeszcze szansę - nie zmarnujmy jej, a przyszłe pokolenia będą nam niezmiernie wdzięczne - apeluje Sławomir Chłoń.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11444

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane