REKLAMA
REKLAMA

Prezes OSM Łowicz: Polskie produkty powinny mieć dostęp do zachodnich półek

www.portalspozywczy.pl 21 listopada 2014 14:43

Trzeba głośno mówić o protekcjonizmie zagranicznych sieci handlowych. Ten problem dotyczy także naszych konkurentów - mleczarni niemieckich czy duńskich - powiedział w rozmowie z serwisem portalspożywczy.pl Jan Dąbrowski, prezes OSM Łowicz.

REKLAMA

Na Forum Rynku spożywczego i Handlu mówiłem jak była gwałtowna reakcja duńskiej minister rolnictwa na informację Netto, że wprowadzi na półki polskie produkty. Sieć przeprosiła i wycofała się z tego pomysłu. W efekcie nie ma żadnego markowego polskiego produktu mleczarskiego w sieciach niemieckich, duńskich, francuskich czy holenderskich - mówi Jan Dąbrowski.

Wyjątkiem są sieci brytyjskie, ale polskie wyroby zostały tam wprowadzone ze względu na liczną Polonię obecną na wyspach brytyjskich.

W drugą stronę zachodnie firmy są jak najbardziej chętne, aby swoje produkty sprzedawać na polskim rynku i oferować je polskim konsumentom. - Nie mam nic przeciwko obecności tych produktów w Polsce, ale swoboda przepływu towarów musi mieć miejsce w obie strony. Polskie produkty również powinny mieć dostęp do zachodnich półek. Szanujmy się - podkreśla prezes OSM Łowicz.

Podkreśla, że polskie produkty i mleczarnie są konkurencyjne jakościowo i cenowo.

  • gapcio 2014-11-21 16:47:13

    bo polska jest kolonia unii europejskiej i tyle

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12742

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA