Prezes PKM Duda: Marże w sieciach nowoczesnych nie są dla nas zadawalające

Autor: PAP 28 sierpnia 2013 17:01

- Kurczy się rynek dystrybucji tradycyjnej, głównie rynek mazowiecki, gdzie widzimy większy odpływ klientów do sieci nowoczesnej. Nie chcemy walczyć za wszelką cenę o obroty. Będziemy chcieli się skupić na marżowości" - poinformował na konferencji Dariusz Formela, prezes PKM Duda.


Pytany o sytuację w III kwartale, Formela odpowiedział: "III kwartał jest zawsze dla nas trudny. Nie sprzyja nam sezon wakacyjny, a do tego było bardzo ciepło. Zaobserwowaliśmy znaczący spadek sprzedaży w dużych miastach".Pytany o obecność spółki w kanale dystrybucji nowoczesnej, prezes odpowiedział: "Nasz udział w kanale nowoczesnym jest śladowy. Nadal mamy wyższe marże w segmencie dystrybucji tradycyjnej. Mamy potencjał, by zwiększyć sprzedaż i mocniej wejść do sieci nowoczesnej, ale musiałyby się zmienić warunki rynkowe. Umowy nie są obecnie zawierane przy zadawalających marżach".
W I połowie 2013 r. PKM Duda zanotował 9,8 mln zł zysku netto wobec 971 tys. zł zysku przed rokiem. Zysk operacyjny wzrósł do 17,3 mln zł z 14,7 mln zł, a przychody zmniejszyły się rdr do 913 mln zł z ok. 1 mld zł.
W samym II kwartale spółka zwiększyła zysk netto do 3,9 mln zł, a zysk operacyjny do 7,3 mln zł. Obroty spadły z kolei do 452 mln zł.
Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10941

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane