REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Partner portalu: City Board Partner portalu: Frigo Logistics
REKLAMA

Prezes Ruchu zapewnia o zysku firmy za ubiegły rok

Autor: portalspozywczy.pl 14 lutego 2012 13:46

W 2011 roku Ruch osiągnął zysk, choć trudno oszacować jeszcze jego wysokość. Wynik będzie efektem pozytywnych rezultatów restrukturyzacji oraz negatywnych czynników zewnętrznych - przede wszystkim większego od spodziewanego spadku rynku prasy. W tym roku spółka planuje kontynuować restrukturyzację - informuje prezes Ruchu Paweł Szymański.

REKLAMA
Jak ocenia prezes, ubiegły rok był niezwykle trudny, ze względu na szeroką i skomplikowaną restrukturyzację w firmie, wdrożenie systemu SAP oraz zmiany organizacyjne, które zostały wymuszone przez to wdrożenie. - Zmiany te były niezbędne, żeby firma działała dużo lepiej i wiązały się ze znaczącą redukcją zatrudnienia, a co za tym idzie obniżką kosztów - tłumaczy Szymański, w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl.

- Od strony restrukturyzacji wewnętrznej odnieśliśmy spore sukcesy. Jednak jeszcze nie jest zakończona - w firmie tej wielkości, stopnia skomplikowania i zaszłości, taki proces nie może być bardzo szybki, więc w tym roku restrukturyzacja będzie kontynuowana - dodaje.

Jak informuje Paweł Szymański, spółkę negatywnie zaskoczył rynek prasy, który spada dużo szybciej niż zakładał zarząd.

- Wyniki finansowe to wypadkowa czynników zewnętrznych i wewnętrznych, z jednej strony pozytywnych - obniżki kosztów, z drugiej strony - negatywnych, związanych z ograniczeniem możliwości sprzedaży - mówi prezes.

- Zysk za 2011 rok będzie, natomiast jego wielkość trudno szacować - dodaje.

Czytaj więcej w serwisie portalspozywczy.pl
WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA
  • Max

    3,98

  • Śr

    3,03

  • Min

    2,47

» Produkty » Sklepy » Regiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 16087

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 1231132

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA