REKLAMA
REKLAMA

Prezes sieci Carrefour: Najbardziej perspektywicznym segmentem są sklepy convenience

Autor: Rzeczpospolita 6 lipca 2014 20:58

Prezes sieci Carrefour: Najbardziej perspektywicznym segmentem są sklepy convenience

Polska to jeden z czołowych rynków europejskich, ale jeśli chodzi o siłę nabywczą to w przypadku Polaków jest ona wciąż niższa niż w państwach zachodnich. Wciąż w zasadzie niezależnie od statusu majątkowego klienci zwracają uwagę głównie na ceny - powiedział w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej", Guillaume de Colonges, nowy prezes Carrefour Polska.

REKLAMA
Jak dodaje nowy prezes Carrefoura, widać, że przybywa osób, które są gotowe zapłacić za towar więcej, jeśli jednocześnie otrzymują gwarancję wysokiej jakości i smaku. Jego zdaniem coraz więcej Polaków chce kupować produkty importowane, egzotyczne, prozdrowotne oraz spacjalistyczne (bezglutenowe, eko,logiczne).
Guillaume de Colonges powiedział "Rzeczpospolitej", że konsumpcja rośnie tylko wtedy, kiedy jest wzrost demograficzny, co obecnie nie ma miejsca. - Z uwagi na to, że jest duża konkurencja na rynku, przetrwają sklepy i sieci mające jasną i klarowną ofertę handlową, która znajdzie uznanie w oczach klientów - dodał w wywiadzie dla "Rz".
Jego zdaniem, na rynku nie ma już za wiele miejsca na hipermarkety. Carrefour nie ma planów zbyt intensywnego otwierania nowych - skupia się na modernizacjach istniejących sklepów: hipermarketów i supermarketów oraz centrów handlowych. Jak podkreśla prezes, najbardziej perspektywicznym segmentem rynku są sklepy convenience, a także średnie powierzchnie, czyli supermarkety.
  • maxio 2014-07-08 21:26:13

    najbardziej perspektywistyczne jest , ze to się wszystko wypierdoli i to już niedługo

  • Marta 2014-07-07 17:17:13

    W Carrefour Express twarożki z Wielunia "Mój ulubiony" po 3,65zl . W małym sklepiku przy domu spotkałam po 3,20zł . Więcej nie wchodze do Carrefoura.

  • klik 2014-07-07 14:51:06

    Niech zaczną gnojki płacić jakiekolwiek podatki w Polsce,bo z tego co opublikował dziś Puls Biznesu nie płacą wcale lub symbolicznie,a są w miastach już na każdym rogu.Polacy omijajcie szerokim łukiem francuzów!!!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12554

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA