REKLAMA
REKLAMA

Prezes Specjału przeciwko opodatkowaniu sieci franczyzowych

www.portalspozywczy.pl 2 lutego 2016 10:12

- Szczególnie niepokojące są zamierzenia objęcia podatkiem także sieci franczyzowych zrzeszających niezależnych przedsiębiorców. Objęcie podatkiem niezależnych przedsiębiorców tylko za to, że oznaczają swoje sklepy wspólną marką uderza w ich rentowność i możliwość konkurencyjnej walki - uważa Krzysztof Tokarz, prezes zarządu Grupy Kapitałowej Specjał.

REKLAMA

Jego zdaniem nałożenie podatku od sprzedaży detalicznej na tego rodzaju podmioty prowadzi w istocie do unicestwienia. Mały sklep, który nie osiąga najniższego progu i ma przychody niższe niż 18 mln zł rocznie, będzie zmuszony do płacenia podatku tylko przez przynależność do sieci franczyzowej. Dodatkowo obciążenie podatkowe będzie naliczane w najwyższych stawkach, bo od sumy przychodów wszystkich uczestników danej grupy przedsiębiorców działających pod wspólnym logo.

- Objęcie podatkiem systemów franczyzowych zrzeszających niezależne od siebie podmioty, to bezpośrednie uderzenie w małych i średnich polskich niezależnych przedsiębiorców zrzeszonych w tych sieciach - zaznacza prezes.

- Nie można liczyć na osiągnięcie celu fiskalnego podatku nałożonego na podmioty stowarzyszające niezależnych przedsiębiorców, gdyż obciążenie podatkowe byłoby wielokrotnie wyższe niż cały przychód franczyzodawcy - alarmuje.

więcej portalspozywczy.pl


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA
  • Max

    4,60

  • Śr

    3,11

  • Min

    2,20

» Produkty » Sklepy » Regiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12698

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA