REKLAMA
REKLAMA

Prezydent Łomży chce podwoić liczbę koncesji na alkohol, Tesco lobbystą

Autor: wspolczesna.pl 7 lipca 2014 11:14

Prezydent wnioskuje o zwiększenie liczby punktów sprzedaży mocnych alkoholi z 50 do 100. Zdecydować mają o tym łomżyńscy radni podczas najbliższej sesji - podaje wspolczena.pl.

REKLAMA

Według prezydenta, propozycja zwiększenia ilości sklepów, w których możliwa będzie sprzedaż napojów alkoholowych zawierających powyżej 4,5 proc. alkoholu (z wyjątkiem piwa) podyktowana jest postulatami przedsiębiorców, którzy od lat ubiegają się o wydanie zezwoleń, a także petycją kilkuset mieszkańców Łomży.

W ostatnich latach przydzielanie koncesji w Łomży odbywało się na dość nieprzejrzystych zasadach, co nie spodobało się Samorządowemu Kolegium Odwoławczemu. W efekcie część koncesji została cofnięta, m.in. hipermarketowi Tesco w Galerii Veneda.

Nie jest tajemnicą, że właśnie ta sieć mocno lobbuje za zwiększeniem ilości punktów sprzedaży wysokoprocentowego alkoholu. To Tesco złożyło 17 czerwca wspomnianą petycję z podpisami ok. 900 mieszkańców (podpisy te były zaś zbierane przez ankieterów wśród klientów galerii) - pisze wspolczesna.pl.

Lobbing przedsiębiorców okazał się skuteczny. Ale ostateczny głos będą mieli radni. 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12720

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA