REKLAMA
REKLAMA

Program 500+ wpłynął na wzrost wynagrodzeń w marketach?

Autor: wyborcza.biz 29 kwietnia 2016 13:13

Złożono już ponad 2 mln wniosków o świadczenia z programu 500 plus - poinformowała szefowa resortu pracy Elżbieta Rafalska, która w czwartek podsumowała pierwszy miesiąc funkcjonowania programu - czytamy na wyborcza.biz


REKLAMA

Elżbieta Rafalska dodała, że znane są również sytuacje, podnoszenia pensji pracownikom w marketach - najczęściej kobietom, obawiając się o ich zatrudnienie. Jak oceniła jest to efekt zupełnie odwrotny niż ten, którego niektórzy się obawiali - nie dezaktywizacja zawodowa kobiet, ale wzrost wynagrodzeń i pewność zatrudnienia.

"Są też głosy, że po raz pierwszy Polacy będą mogli oszczędzać, bo 25 proc. rodzin deklaruje chęć zabezpieczania dzieci na przyszłość. Dotychczas oszczędności Polaków były niewielkie, bo z tych ograniczonych budżetów trudno było wykroić coś na zabezpieczenie przyszłości dzieci" - mówiła.

Program "Rodzina 500 plus" ruszył 1 kwietnia. Zgodnie z jego zapisami świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie wypłacane jest na każde drugie i kolejne dziecko. W przypadku dochodu poniżej 800 zł netto na osobę, rodzina otrzyma wsparcie także na pierwsze dziecko. Dla rodzin wychowujących dziecko niepełnosprawne kryterium dochodowe wynosi 1200 zł.

Więcej na wyborcza.biz

 

  • ehhh 2016-04-29 20:09:41

    no chyba jednak nie... bzdura totalna ...

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12556

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA