REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Partner portalu: City Board Partner portalu: Frigo Logistics
REKLAMA

Projekt PSL ws. nieuczciwych praktyk rynkowych z szansą na poparcie PO

www.portalspozywczy.pl 24 lipca 2015 13:17

Zdaniem Artura Dunina z Platformy Obywatelskiej istnieje szansa, że projekt PSL ustawy o zwalczaniu nieuczciwych praktyk rynkowych przedsiębiorców zajmujących się obrotem produktami spożywczymi wobec dostawców zostanie przyjęty jeszcze w tej kadencji Sejmu.

REKLAMA

Powinniśmy dążyć do stworzenia przepisów analogicznych do obowiązujących w przypadku prawa bankowego. Dostawcy muszą mieć wiedzę na temat tego, jakie umowy podpisują. Ich interesy powinny być w odpowiedni sposób chronione – zauważa w poseł Dunin.

Przyznaje jednak, że wprowadzenie nowych rozwiązań musi się odbyć z poszanowaniem wolności gospodarczej. – Problem jest istotny, ale nie możemy wylać dziecka z kąpielą. Pamiętajmy, że w Polsce każdy ma prawo do założenia działalności gospodarczej. Nowe regulacje nie mogą jej ograniczać – wyjaśnia.

W przekonaniu posła Dunina istnieje szansa, aby projekt zgłoszony przez Polskie Stronnictwo Ludowe został uchwalony jeszcze w tej kadencji Sejmu. Wszystko jednak zależy od kierownictwa Komisji Gospodarki, do której finalnie został skierowany do pierwszego czytania.

Więcej na portalspozywczy.pl
WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA
  • Max

    4,65

  • Śr

    3,26

  • Min

    2,47

» Produkty » Sklepy » Regiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 15941

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 1215516

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA