Przedstawiciel Emperii: Szukamy energooszczędnych rozwiązań

Autor: portalspozywczy.pl 31 października 2011 18:20

- Pozyskiwanie energii elektrycznej z paneli słonecznych ma duży potencjał, ale w Polsce jest ono wciąż zbyt drogie, a okres zwrotu z inwestycji przewyższa okres gwarancji producenta - mówi Piotr Moroń, specjalista ds. eksploatacji w Grupie Handlowej Emperia.

- Jeżeli chodzi o turbiny wiatrowe, prowadzimy analizy stref wiatrowych oraz zabudowy wokół naszych obiektów. Jednak, podobnie jak w przypadku technologii solarnej, obecnie nie widzimy wystarczających przesłanek do wprowadzenia takich rozwiązań. Oczywiście na bieżąco przyglądamy się możliwościom pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł, prowadzimy szczegółowe analizy kosztów i potencjalnych oszczędności - mówi Piotr Moroń.

- Przyglądamy się nowym rozwiązaniom technologicznym, które mogą wpłynąć na zmniejszenie ponoszonych przez nas kosztów energii. Prowadzimy szczegółowe analizy i na ich podstawie decydujemy o wprowadzeniu danych rozwiązań. Obecnie badamy możliwość wymiany oświetlenia opartego na typowych źródłach światła, takich jak np. świetlówki, na oświetlenie typu LED i analizujemy poziom oszczędności płynących z wprowadzenia takiego rozwiązania - dodaje przedstwiciel Emperii.

Czytaj więcej: Ekspert Emperia Holding: Prowadzimy analizy stref wiatrowych wokół naszych obiektów


WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12608

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane