REKLAMA
REKLAMA

Przez e-sklepy wyłudzili 20 mln zł, pozostają bezkarni

Autor: wyborcza.biz 13 sierpnia 2014 09:57

Pierwsza sprawa związana z wielkim oszustwem w sklepie internetowym Retrobut właśnie została zawieszona. Powód - bez panów G. i K. nie można jej kontynuować. A przebywają oni cały czas w Azji - informuje wyborcza.biz.

REKLAMA
Mateusz G. i Rafał K. założyli kilka sklepów internetowych, między innymi: 66procent.pl, 66prezent.pl i Retrobut.pl. Wystawiali na nich oferty towarów znanych marek - głównie butów, ale także koszulek czy bluz - po atrakcyjnych cenach. Skusiły się tysiące internautów - wpłacali pieniądze, ale mimo mijających tygodni nie widzieli ani towaru, ani zwrotu pieniędzy. W ten sposób za pośrednictwem Allegro i kilku sklepów internetowych nabrało się ponad sto tysięcy osób, a łączne obroty ze wszystkich oszustw to mniej więcej 20 mln zł.

Główne śledztwo w ich sprawie toczy się w prokuraturze płockiej od prawie dwóch lat. Wobec Rafała K. i jego oszustw na Allegro toczą się też inne postępowania - między innymi w Prokuraturze Rejonowej w Świdniku. I to ta prokuratura zawiesiła niedawno całe dochodzenie. Jak pisze w uzasadnieniu prokurator Michał Jakubczyk, aby móc postępowanie kontynuować, wymagany jest w nim osobisty udział K. Chodzi o zaznajomienie podejrzanego z aktami śledztwa. To konieczne na koniec postępowania karnego i dopóki podejrzany się z nimi nie zaznajomi, to śledztwa nie można zakończyć.

Żadnej z prokuratur nie udało się jeszcze z nimi skontaktować. Prawdopodobnie liczą na to, że prokuratury umorzą lub zawieszą wszystkie toczące się w związku z ich działalnością postępowania.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12720

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA