PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Przybywa e-sklepów na Facebooku

Autor: Gazeta Wyborcza 20 marca 2011 11:05

W Polsce jest ich już kilkaset, a liczba stale rośnie - podaje Gazeta Wyborcza. Na razie nie przynoszą one znacznych dochodów. Sytuacja może zmienić się, gdy do ruszy nowa platforma handlowa połączona z serwisem.

Na Zachodzie f-sklepów jest już kilkadziesiąt tysięcy. W Polsce - kilkaset. Choć jak przyznają przedstawiciele sklepów, serwisy społecznościowe traktowane są nadal głównie jako źródło informacji i narzędzie do komunikacji, a nie platforma do robienia zakupów. Na razie wartość sprzedaży na Facebooku stanowi jedynie ułamek przychodów, jakie firmy uzyskują w internetowym sklepie.

Facebook sam myśli, jak ugrać na handlu - już wprowadził rabaty dla użytkowników, testuje zniżki przy grupowych zakupach. A gdy zobaczy, że sklepy na Facebooku nabrały wiatru w żagle, może je zmusić - by do handlu używały jego wirtualnej waluty. Od transakcji serwis pobiera wówczas 30 proc. prowizji.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • MARTA 2011-03-23 22:08:18

    Na pewno nie będę klientem F,jeśli cena towaru nie będzie konkurencyjna. Dokładnie wszystko przeliczam uwzględniając koszt kuriera. Jeśli za wysyłkę jest zbyt drogo,lub zbyt drogo za towar rezygnuje z zakupów i szukam dalej. Na prawdę można sporo zaoszczędzić .

  • Katarzyna Ryfka-Cygan 2011-03-21 15:03:02

    Szczerze mówiąc wątpię, czy handel na Facebooku faktycznie na tyle się rozwinie. W niektórych sektorach sprzedaży faktycznie jest na to szansa, ale dotyczy to jedynie sklepów, których produkty zainteresują młodych użytkowników serwisu - tych, którzy przekazują sobie namiętnie informacje, biorą udział w organizowanych akcjach i są otwarci na wszelkiego rodzaju gadżety i akcesoria.    Natomiast jeśli chodzi np. o branżę AGD/RTV to przypuszczam, że ten moment może nie nastąpić w ogóle. Inny typ odbiorcy po prostu. A już poza wszystkim istotne jest, że spora część użytkowników Facebooka zwyczajnie nie jest zainteresowana zakupami w tym miejscu.

    To moja subiektywna opinia :)

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11446

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 508972

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane