REKLAMA
REKLAMA

PSL chce ograniczenia roli marek własnych w handlu i zniesienia opłat za promocje

Autor: Puls Biznesu 15 lipca 2015 09:21

PSL chce ograniczenia roli marek własnych w handlu i zniesienia opłat za promocje PSL wystosuje propozycje w obronie polskiego handlu i producentów, na zdj. Marek Sawicki, minister rolnictwa, fot. PTWP

Grupa posłów PSL proponuje ustawowe ograniczenie w handlu roli marek własnych a także eliminacje opłat za promocje. Projekt stosownej ustawy skierowano do czytania w komisjach sejmowych - informuje Puls Biznesu.

REKLAMA

Jak informuje Puls Biznesu nie tylko Prawo i Sprawiedliwość, które chce opodatkować sklepy wielkopowierzchniowe, wzięło się za duży handel. Z mniejszym rozgłosem zajęła się nim grupa posłów PSL. O projekcie ustawy „o zwalczaniu nieuczciwych praktyk rynkowych przedsiębiorców zajmujących się obrotem produktami spożywczymi lub rolnymi wobec dostawców tych produktów” portal dlahandlu.pl informował w czerwcu br., w tym miesiącu skierowano go do czytania w komisjach sejmowych.

PSL planuje m.in. likwidację powszechnej praktyki wymuszania przez placówki handlowe, również te wielkopowierzchniowe, na dostawcach artykułów żywnościowych nierównoprawnych warunków umów, narzucanie wzorów umów bez możliwości negocjacji ich treści, narzucanie cen zakupu, wydłużonych terminów płatności oraz dodatkowych świadczeń, jak np. opłat za wprowadzenie produktu, jego promocje, z tytułu otwarcia placówki handlowej. Ludowcom chodzi o wyeliminowanie opłat m.in. za wprowadzenie produktu, jego promocję, z tytułu otwarcia placówki handlowej. 

Więcej czytaj w Pulsie Biznesu


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4835

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA