PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

PSL chce skróconego czasu pracy w Wielki Piątek oraz Wigilię

Autor: www.dlahandlu.pl 25 marca 2016 13:08

PSL chce skróconego czasu pracy w Wielki Piątek oraz Wigilię fot. shutterstock

Grupa posłów PSL złożyła projekt ustawy o zmianie ustawy o dniach wolnych od pracy oraz niektórych innych ustaw. Propozycja dotyczy wprowadzenia skróconego czasu pracy (4 godziny) w Wielki Piątek oraz Wigilię.

Projektodawcy proponują wprowadzić skrócony czas pracy wynoszący 4 godziny w
Wielki Piątek oraz Wigilię. 

- Należy zauważyć, że szczególnie w odniesieniu do Wigilii niektórzy pracodawcy wprowadzają
skrócony dzień pracy, umożliwiając odpowiednie przygotowanie  osób do obchodzenia tego święta. Wigilia Bożego Narodzenia jest ustawowo dniem wolnym od pracy w Bułgarii, Cyprze,
Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Irlandii, Litwie, Łotwie, Słowacji, oraz na Węgrzech. Z kolei
Drugi dzień Triduum Paschalnego jest dniem ustawowo wolnym od pracy w 15 państwach członkowskich Unii Europejskiej, tego dnia nie pracują: Austriacy, Brytyjczycy, Bułgarzy, Cypryjczycy, Duńczycy, Estończycy, Finowie, Hiszpanie, Holendrzy, Łotysze, Maltańczycy, Niemcy, Portugalczycy, Słowacy, Szwedzi - czytamy w uzasadnieniu ustawy.

Projekt ustawy nie jest objęty zakresem prawa Unii Europejskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Pepe 2016-03-27 01:49:15

    "Drugi dzień Triduum Paschalnego jest dniem ustawowo wolnym od pracy w 15 państwach członkowskich Unii Europejskiej, tego dnia nie pracują: Austriacy, Brytyjczycy, Bułgarzy, Cypryjczycy, Duńczycy, Estończycy, Finowie, Hiszpanie, Holendrzy, Łotysze, Maltańczycy, Niemcy, Portugalczycy, Słowacy, Szwedzi - czytamy w uzasadnieniu ustawy." Od kiedy PIS taki europejski..??? Co za obluda .. zenujace!

  • ewka polka? 2016-03-26 23:54:21

    Pracowalam w niemczech to wiem ze swietuja..nawet w niedziele zamkniete i juz a co dopiero w swieta. Ale tez pracowalam pare lat w londynie i tam akurat handel na okraglo..i ok nikt sie nie skarzy..ale za prace w holideje podwojna stawka..wiec ok chcialam zarobic to pracowalam..tam przynajmniej nikt nikogo nie dyskryminuje ze madz chodzic do kosciola bo rzad tak chce..wlny wybor chcesz zarobic-pracujesz-nie chcesz to nie mozesz sie powolac na wyznanie i nie ma problemu-a w polsce..wysmieje cie szef i zapieprxasz za grosze..to polska wlasnie!to tzw chrzescijanie to robia i maja wiare w du..swietojebliwi!!najpierw do kosciola a potem zona podbite oczy..bo zupa byla za slona..obluda i falsz!!w angli kazdy robi i mowi co chce a nie co mu prezes kaze..!!

  • Iza 2016-03-25 15:36:39

    Jestem w Niemczech . Tutaj w Wielki Piątek są nieczynne sklepy. Jestem w małym miasteczku Schoenaich . Nie wiem jak jest w dużych miastach.

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11396

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane