REKLAMA
REKLAMA

PSL: Droższa woda to droższa żywność

Autor: PSL 17 maja 2016 13:51

PSL krytycznie ocenia pomysł rządu, aby opodatkować wodę. - Rolnicy, którzy i tak mają trudną sytuację finansową, będą musieli płacić ogromne opłaty za własną wodę, podlewanie pól stanie się bardzo kosztowne. Osoby, które posiadają stawy rybne, zmuszone zostaną do podniesienia cen za ryby. Na samym końcu zapłacą za te pomysły nasi obywatele - kupując produkty żywnościowe w sklepie - mówi poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego, Piotr Zgorzelski.


REKLAMA

- Zgłaszają się do nas firmy, które produkują przetwory mleczne, mięsne, zakłady piekarskie, cukiernie. Wszędzie tam wykorzystuje się wodę. Właściciele i pracownicy mówią jednym głosem - nowy podatek będą musieli przerzucić na klientów. A to oznacza, że każdy produkt podrożeje. Mleko, twaróg, chleb, wędliny.  Niektórzy przewidują, że będą musieli zwolnić część swojej załogi, a może nawet zamknąć firmę - bo już dzisiaj ludzi nie stać na wiele wyrobów, a drożejąca żywność to uderzenie w podstawowe potrzeby. Te pomysły rządu to skandal – ocenia Piotr Zgorzelski.

Polskie Stronnictwo Ludowe zapowiada podjęcie działań, zmierzających do zablokowania wprowadzenia nowego podatku, w tym skierowanie ustawy do Trybunału Konstytucyjnego.

 

  • Andrzej Jaworski 2016-05-17 15:43:28

    Nie chcę tutaj pisać o polityce, ale nowe pomysły PiS uważam za skandaliczne. Mam piekarnię i kilka punktów sprzedaży w Augustowie i nie wyobrażam sobie kolejnych podatków, za to, że biorę wodę z własnej studni i dodatkowo będę płacić za prąd 15 złotych od każdego punktu sprzedaży. Niedawno mieliśmy wybory do Senatu, jestem ciekaw co na to powie nasza pani senator, Anna Maria Anders. Napisałem do niej maila dzisiaj, z pytaniem co mam zrobić - zwolnić pracownika czy nie płacić za prąd czy wodę.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12554

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA