REKLAMA
REKLAMA

PSS Społem wydzierżawiła sieci Tesco sklep w Lęborku

Autor: glospomorza24.pl 27 kwietnia 2010 15:48

Dawny sklep sieci Biedronka trafił w ręce Tesco. Podpisano już umowę na dzierżawę sklepu przy ulicy Waryńskiego w Lęborku, którego właścicielem jest Powszechna Spółdzielnia Spożywców Społem - podaje serwis glospomorza24.pl.

REKLAMA
Lokalni kupcy skarżą się, że Lębork to zbyt małe miasto na duże sklepy. - Otwarcie Tesco to dla nas zagrożenie, które może sprawić, że upadnie jeszcze więcej lokalnych sklepików - przekonuje Jan Neubauer, prezes Stowarzyszenia Kupców Powiatu Lęborskiego. - Już teraz można zaobserwować upadanie małych i często rodzinnych sklepików, które nie mogą sobie poradzić z utratą klientów. Z dużymi sieciami moglibyśmy konkurować właściwie tylko cenami. Tylko że my w przeciwieństwie do dużych sieci nie możemy tak mocno negocjować cen z dostawcami.

Jan Neubauer dodaje, że w ciągu ubiegłych kilku lat interweniował m.in. u urzędników miejskich o działania wspierające i pomagających lokalnym kupcom. Wysyłane były także pisma, ale nie przyniosły one konkretnej i pozytywnej odpowiedzi ze strony samorządowców.

Pojawienie się Tesco w Lęborku może wpłynąć na obroty Kauflandu, który przez ostatnie kilka lat był właściwie jedynym dużym sklepem w mieście.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12720

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA