PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Rabat Detal rozwija się pomimo zmian właścicielskich

Autor: Wiadomości Handlowe 9 sierpnia 2013 20:45

Wchodząc przed kilku laty w struktury EKO Holdingu franczyzobiorcy Rabatu Detal liczyli na stabilizację, wyraźną poprawę warunków handlowych i poziomu opieki nad ich sklepami ze strony organizatora sieci. Nic więc dziwnego, że po przejęciu sieci EKO przez fundusz Advent obawiali się o przyszłość swoich biznesów - informują Wiadomości Handlowe.

Spółka Rabat Detal i sieć franczyzowa, którą zarządzała, miała być - obok supermarketów EKO i hurtowni drogeryjnej PGD - ważnym elementem różnicowania oferty handlowej firmy Krzysztofa i Marzeny Gradeckich. Fundusz Advent, przejmując w ub.r. założony przez nich EKO Holding, był zainteresowany wyłącznie supermarketami EKO, co doprowadziło do rozbicia budowanej przez kilka lat struktury.

Jednak, zdaniem Krzysztofa Gradeckiego, dziś współwłaściciela Grupy PGD, w efekcie spółka Rabat Detal stała się własnością PGD Polska i jest dla tej grupy najważniejszym biznesem spożywczym. Uważa on, że w związku z tym znajduje się w dużo bardziej korzystnej sytuacji. Rabat Detal liczy blisko 900 placówek i nadal jest jedną z najliczniejszych sieci franczyzowych w kraju, a sklepów Rabat z każdym dniem przybywa. A to oznacza, że koncept ten nadal jest odbierany pozytywnie - czytamy w Wiadomościach Handlowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11444

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane