PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Rada Dialogu Społecznego chce opóźnienia wejścia w życie podatku handlowego

Autor: money.pl 15 czerwca 2016 21:46

Rada Dialogu Społecznego chce zmian w rządowym podatku od sprzedaży detalicznej. Gremium skupiające przedstawicieli pracodawców i związków zawodowych, przyjęło stanowisko w tej sprawie - podaje money.pl

Rada proponuje, by nowy podatek był roczny i naliczany po przekroczeniu planowanej kwoty wolnej. Rząd chce, by wysokość stawek była uzależniona od miesięcznej sprzedaży. Rada chce też opóźnienia wejścia w życie nowych przepisów. Proponuje wydłużenie vacatio legis z miesiąca do trzech. Wydłużony czas miałby pomóc przygotować się przedsiębiorcom do nowych obowiązków.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Obiektywny Obserwator 2016-06-17 01:17:25

    Dobrze by było żeby P.PREZES zainteresował się organizacjami:Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji oraz Radą Dialogu Społecznego-te organizacje na pewno nie działają w interesie Polski.

  • b. uczestnik narad POHiD 2016-06-16 18:01:20

    Lobby POHiD cwaniaki za zagraniczne pieniądze -składki na POHiD od zagranicznych sieci (Czemu w POHiD nie ma Polskich sieci detalicznych) to i ostro lobbują na rzecz tych sieci. Tylko dla czego znowu im się udaje wykiwać i uniknąć podatku.

  • Zatroskany 2016-06-15 23:28:51

    Lobby reprezentujące sieci wielkich zagranicznych marketów dotarły już ze swoimi argumentami do niektórych członków RDS aby opóżniać w nieskończoność wejście w życie podatku handlowego.Przecież każde nawet miesięczne opóżnienie to miliony nie zapłaconego przez wielkopowierzchniowe markety podatku a dla budżetu państwa bezpowrotna strata.To już było przez ostatnie 8 lat podczas rządów PO-PSL. więc chyba rząd PISu nie da się RDS wykiwać!

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11415

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 533212

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane