REKLAMA
REKLAMA

Radni poparli burmistrza - nie będzie galerii handlowej w Wadowicach

Autor: wadowice24.pl 25 marca 2015 10:26

Rada Miejska na wniosek burmistrza Mateusza Klinowskiego wycofała się ze zmiany planu zagospodarowania dla terenów po byłych zakładach Bumar. Inwestor nie będzie mógł tutaj wybudować galerii handlowej i restauracji McDonald's - czytamy na portalu wadowice24.pl.

REKLAMA

Burmistrz argumentował, że ewentualne wpisanie do terenów przemysłowych po Bumarze również usług i handlu będzie kosztowne dla miasta i doprowadzi do powstania dużej galerii handlowej ze szkodą dla małych sklepów.

Tereny dawnego Bumaru zostały wykupione przez prywatnych przedsiębiorców. Działki dawnego zakładu „Fumis-Bumar" w drodze przetargu od spółki Bumar sp. z o. o. w Warszawie nabyła spółka AS Invest.

Obecni właściciele terenów wnioskowali o zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Wniosek o zmianę planu złożyły trzy niezależne podmioty - McDonald's Polska sp. z o.o., AS INVEST sp. z o.o., BUD - MAT sp. j.

Inwestor złożył skargę do Rady Miejskiej na burmistrza, że ten nie wykonuje uchwał samorządu. W tym przypadku radni przyznali rację spółce AS Invest i uznali, że skarga na burmistrza jest zasadna.

Więcej na wadowice24.pl


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12491

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA