REKLAMA
REKLAMA

Radny PiS z Lublina chce zakazu handlu w niedziele

Autor: gazeta.pl 5 stycznia 2015 15:47

Radny Prawa i Sprawiedliwości chce, żeby prezydent Lublina zakazał handlu w niedziele i święta. Według niego, gdy tak się stanie, miasto będzie "wolne od tego haniebnego dla wielu mieszkańców procederu" - informuje gazeta.pl.

REKLAMA
Prezydenta Krzysztofa Żuka o wprowadzenie takiego zakazu poprosił radny PiS Piotr Gawryszczak. Napisał interpelację, w której podkreśla, że od wielu lat o tej kwestii dyskutują mieszkańcy Lublina, w tym przedstawiciele handlu. Tymczasem pomimo tych rozmów ani rząd, ani parlamentarzyści nie zamierzają zakazu wprowadzać.

Dlatego według Gawryszczaka coś z tą "haniebną" sytuacją powinien zrobić prezydent miasta. Jak przekonuje, w wielu miastach na całym świecie handel w niedziele jest zabroniony. Podobnie powinno być w Lublinie. Kwestii tego, jak wprowadzić zakaz, radny już nie precyzuje. To prezydent miałby znaleźć taką ścieżkę legislacyjną, żeby udało się zmiany przeprowadzić.

Czy jest szansa, że wkrótce w Lublinie nie będzie można niczego sprzedawać w niedzielę, a centra handlowe i sklepy tego dnia będą zamknięte? Rzeczniczka prezydenta Beata Krzyżanowska mówi, że na razie zmian w tej kwestii nie będzie.

  • PK 2015-01-13 13:09:30

    A czy najważniejsze, że jest z PIS i już projekt do kosza? Czy nie liczy się człowiek? Czy nie liczy się wolna wola mieszkańców? Każda dzielnica, jak nie ulica, powinna móc rządzić się w tym zakresie własnymi prawami: głosują za lub przeciw i od razu działa. A nie nadzór kolonialny z Warszawy, czy prędzej Brukseli.

  • PK 2015-01-13 13:06:16

    No tak, przecież niemiecka gospodarka od tego upadła. Ale co to, pax dominicana to nie dla was madziary i polaczki.

  • Handlarz 2015-01-07 16:44:42

    Co za debil pisowski, zamknąć go za to.

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12698

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA