REKLAMA
REKLAMA

Rank Progress kupił za 17 mln zł udziały w spółce Gemar - Umech

Autor: www.dlahandlu.pl 14 lutego 2012 14:09

Spółka zależna Rank Progress - Progress XX - zawarła z ZPU GEMAR przedwstępną umowę kupna wszystkich 5.893 udziałów w spółce "GEMAR - UMECH" Sp. z o.o. o wartości 2.946.500 zł za łączną cenę 17.000.000 zł.

REKLAMA

W przypadku nieuzasadnionej odmowy zawarcia przez którąś ze stron umowy przyrzeczonej, druga strona zobowiązuje się zapłacić karę umowną w kwocie 10.000.000 zł.

Spółka "GEMAR - UMECH" Sp. z o.o. z siedzibą w Pile jest użytkownikiem wieczystym nieruchomości położonej w Pile wraz ze znajdującymi się na niej budynkami o łącznej powierzchni 2,8545 ha.

Celem umowy jest zabezpieczenie przedmiotowych gruntów pod przyszłą inwestycję, jaką będzie budowa galerii handlowej. Przewidywany termin rozpoczęcia inwestycji to IV kwartał 2012 roku, a termin zakończenia i oddania centrum do użytkowania to III kwartał 2014 roku.

- To doskonale zlokalizowany teren w samym centrum miasta. Jesteśmy przekonani, że postawienie  w tym miejscu galerii będzie świetną inwestycją - przekonuje Jan Mroczka, Prezes Zarządu Rank Progress SA. - Prace budowlane chcielibyśmy zacząć jeszcze w tym roku - dodaje.

Wśród projektów realizowanych obecnie przez Rank Progress są m.in. inwestycje w Chojnicach, Grudziądzu, Miejscu Piastowym k. Krosna, Kielcach i Duchnowie. Spółka analizuje również lokalizacje pod galerie handlowe w Olsztynie, Tychach, Opolu Turawie, Gliwicach, Siedlcach i Jarosławiu.

W marcu 2012 r. do użytku oddana zostanie Galeria Świdnicka w Świdnicy.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12554

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA