PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Rank Progress: Prognoza zakładająca 108 mln zł zysku netto jest realistyczna

Autor: PAP 27 sierpnia 2012 13:00

Rank Progress ocenia, że prognoza na 2013 r., zakładająca 108 mln zł zysku netto grupy i 48,1 mln zł przychodów, jest realistyczna, ale nie uwzględnia ewentualnej sprzedaży aktywów. Wpływu na jej korektę nie będą miały planowane akwizycje nieruchomości komercyjnych - poinformował Jan Mroczka, prezes Rank Progress.

Prezes poinformował, że ewentualne akwizycje nieruchomości komercyjnych, które spółka ma w planach, nie będą wpływały na korektę prognozy.

„W przypadku, gdyby realizacja przejętego projektu była bardziej zyskowna niż któregoś z dotychczas zaplanowanych, nastąpi przesunięcie harmonogramu realizacji tego drugiego na rzecz tego pierwszego" - komentuje prezes.

W tegorocznych i przyszłorocznych wynikach mają zostać rozpoznane m.in. projekty w Chojnicach, Grudziądzu, Krośnie i Pile, których budowy, z powodu przedłużających się procedur administracyjnych, uległy opóźnieniu.

„Cały czas prowadzimy rozmowy dotyczące sprzedaży naszych aktywów. Najbardziej zaawansowane są negocjacje dotyczące Galerii Świdnickiej (wartość rynkowa to ok. 30 mln euro – przyp. PAP), jednak jak dotąd nie usłyszeliśmy satysfakcjonującej nas kwoty” – dodał prezes.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11109

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane