REKLAMA
REKLAMA

Rank Progress prognozuje na 2013 r. zysk netto na poziomie 108 mln zł

Autor: PAP 24 sierpnia 2012 09:28

Rank Progress prognozuje na 2013 rok skonsolidowany zysk netto na poziomie 108 mln zł i przychody netto ze sprzedaży, bez zmiany stanu produktów, w wysokości 48,1 mln zł. Jednocześnie firma obniżyła, głównie ze względu na przesunięcia w realizacji inwestycji, tegoroczną prognozę zysku netto do 32,7 mln zł ze 160,3 mln zł i przychodów netto ze sprzedaży do 39,4 mln zł ze 125,3 mln zł.

REKLAMA
Głównym warunkiem osiągnięcia przedstawionych szacunków na 2013 rok będzie planowe rozpoczęcie w przyszłym roku inwestycji w Duchnowie pod Warszawą, w Olsztynie i Kielcach.

Prognoza tegorocznego EBIT-u została obniżona do 37,5 mln zł z 231,8 mln zł, a wyniku EBITDA do 38,8 mln zł z 233,2 mln zł.

- Zmniejszenie prognozowanych pierwotnie wartości wynika głównie z przesunięć w realizacji projektów inwestycyjnych. Ich głównym powodem były przedłużające się, niezależne od spółki, procedury administracyjne uniemożliwiające rozpoczęcie planowanych inwestycji zgodnie z harmonogramem - podała spółka.

- Na korektę miała również wpływ decyzja o przesunięciu w czasie planów inwestycyjnych w odniesieniu do wybranych projektów. Decyzja ta była podyktowana tym, że na rok 2013 planowane jest prowadzenie ogółem 7 inwestycji. Realizacja dodatkowych projektów mogłaby oznaczać przekroczenie budżetu inwestycyjnego zaplanowanego na przyszły rok. Zarząd uznał więc za najkorzystniejsze skupienie się w pierwszej kolejności na projektach potencjalnie najbardziej zyskownych - dodano w raporcie.

Korekta na poziomie przychodów wynika z braku na chwilę obecną satysfakcjonujących ofert kupna gruntów, które grupa zamierzała sprzedać do końca bieżącego roku.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4835

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA