Rank Progress za miesiąc rozpoczyna przekazywanie lokali najemcom Galerii Świdnickiej

Autor: www.dlahandlu.pl/pr 17 października 2011 11:15

Obiekt, którego otwarcie zaplanowano na początku marca 2012 r., jest skomercjalizowany już w ponad 80 proc. Obecnie trwają ostatnie prace budowlane przy galerii. Najemcą Galerii Świdnickiej będzie m.in. Intermarche.

Galeria Świdnicka powstaje w ścisłym centrum Świdnicy, na miejscu nieistniejących już Zakładów Elektrotechniki Motoryzacyjnej. To jedyna galeria handlowa w mieście, liczącym blisko 60 tys. mieszkańców. Obiekt, o powierzchni całkowitej 24 tys. mkw., ma zostać otwarty na początku marca 2012 r. Obecnie trwają prace nad wykonaniem instalacji wewnętrznych i elewacji budynku. Dobiega końca realizacja parkingu, znajdującego się na dachu galerii, a także przebudowa zewnętrznego układu komunikacyjnego, ułatwiającego przyszłym klientom dojazd do obiektu.

Właściciel śródmiejskiej galerii, Rank Progress SA, zamierza rozpocząć proces przekazywania lokali najemcom w drugiej połowie listopada. Deweloper podpisał już umowy najmu na obecność takich marek, jak: Cropp, House, Mohito i Reserved, należących do firmy LPP, Apart, CCC, Orsay, a także sieci Empik, Intermarche, Kolporter, Media Expert, Rossmann i Vision Express. W galerii znajdzie się również kino Cinema 3D oraz centrum fitness.

- Galeria Świdnicka jest dobrym przykładem na to, że średnie miasta również mogą przyciągać krajowe i międzynarodowe sieci handlowe. Nasi partnerzy - najemcy galerii doceniają potencjał rozwijającego się miasta, w którym nie było dotychczas podobnego obiektu. Dzięki temu zyskają nie tylko oni, prezentując swoją ofertę w nowej lokalizacji, ale i mieszkańcy Świdnicy, dla których najbliższym miejscem na zakupy obecnie jest Wrocław. Chcemy konsekwentnie przyczyniać się do rozwoju mniejszych miast i udowodnić, że ich mieszkańcy także mogą korzystać z takich samych atrakcji, jak mieszkańcy dużych aglomeracji - mówi Jan Mroczka, Prezes Grupy Kapitałowej Rank Progress SA.

22 października Rank Progress SA otworzy Galerię Tęcza w liczącym 100 tys. mieszkańców Kaliszu. Spółka rozpoczęła też prace nad następnymi zaplanowanymi projektami, m.in. w Chojnicach, Duchnowie pod Warszawą, Grudziądzu, Olsztynie i Kielcach.


 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11051

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane