Raport Advadisu mógł być nierzetelny

Autor: Puls Biznesu 1 września 2010 12:26

Zarzad Advadisu przy okazji badania sprawozdania finansowego za I półrocze powziął wątpliwości co do rzetelności raportu rocznego za 2009 r. Chodzi o to, czy wykazane wówczas w sprawozdaniu przychody rzeczywiście były ujęte prawidłowo - podał Puls Biznesu.


"Ówczesny Zarząd Emitenta, zgodnie z postanowieniami MSR 18, przychody z otrzymanych rabatów, upustów i skont oszacował na podstawie umów łączących Emitenta z dostawcami oraz planowanych transakcji. Przychody te rozpoznawano w okresach dokonania zakupów
od dostawców, a nie w momencie faktycznego uzyskania rabatu, upustu lub skonta w drodze otrzymania noty uznaniowej lub innego dokumentu potwierdzającego przychód. Na skutek błędnych założeń ówczesnego Zarządu co do możliwości otrzymania od dostawców rabatów, upustów i skont najprawdopodobniej doszło do zawyżenia ich wartości" - głosi komunikat.


Nowy zarząd zlecił ponowne badanie sprawozdania finansowego Emitenta za 2009 rok. "Po ustaleniu wielkości błędu jego ewentualne skorygowanie zostanie dokonane zgodnie z obowiązującymi przepisami i standardami" - głosi komunikat.

 


WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12608

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane