REKLAMA
REKLAMA

Real wchodzi na miejsce Carrefoura w czterech galeriach

Autor: portalspozywczy.pl 12 marca 2013 21:27

Jak dowiedział się serwis portalspozywczy.pl, j14 marca sieć Real uruchomi w Polsce cztery nowe hipermarkety. Placówki niemieckiej sieci zostaną otwarte w Jeleniej Górze, Radomiu, Piotrkowie Trybunalskim i Tarnowie. Do końca 2012 roku, w wymienionych lokalizacjach działały hipermarkety sieci Carrefour.

REKLAMA

Nowe lokalizacje to efekt podpisanych w marcu ubiegłego roku przez władze sieci Real czterech, 10-letnich umów najmu powierzchni handlowych z firmą deweloperską Echo Investment, w której centrach handlowych operator otworzy swoje sklepy. Całkowita wartość wszystkich podpisanych umów to ok. 158 mln zł. Najwyższa kwota 46,27 mln zł, trafi do dewelopera za wynajęcie powierzchni w centrum handlowym w Radomiu.

Przez ponad 2,5 miesiąca specjaliści firmy Real pracowali nad modernizacją i dostosowaniem wnętrz do standardów sieci. Otwarcie czterech sklepów nastąpi w połowie, a nie pod koniec marca jak pierwotnie zakładano.

W trzech, z czterech nowych hipermarketów pojawi się nowa koncepcja baru szybkiej obsługi. Dotychczasowe punkty bistro i grill zostaną zastąpione nowym konceptem gastronomicznym, którego operatorem jest firma SpaFood S.A. Nowe punkty gastronomiczne, będą zlokalizowane w sieci Real za linią kas.

Uruchomienie czterech nowych placówek oznacza, że sieć Real będzie zarządzała w Polsce siecią 57 hipermarketów. Wszystkie te zmiany dokonują się w "przededniu" kolejnej zmiany szyldu, tym razem na Auchan. W listopadzie ubiegłego roku, Metro Group, właściciel sieci Real sprzedał za 1,1 mld euro aktywa operacyjne i nieruchomości spółki w Polsce, Rumunii, Rosji i na Ukrainie francuskiej firmie handlowej Auchan. Firma czeka na zgodę UOKiKu na przejęcie konkurenta.

 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12698

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA