REKLAMA
REKLAMA

Rentowność hipermarketów spadła poniżej 1 proc.

Autor: Gazeta Wyborcza 14 września 2012 09:19

Sklepy muszą udawać tanie w czasach drogiej żywności. Mają do wyboru bawić się w PR-owskie triki, zamawiać mniejsze opakowania albo sprzedawać towar coraz gorszej jakości - pisze Gazeta Wyborcza.

REKLAMA

Sieci handlowe walczą zażarcie o prymat "najtańszej", a bardziej konkretnie o "wizerunek najtańszej", bo to ich zdaniem powoduje, że klienci przy nich zostaną. A konkurencja jest wyjątkowo ostra. W ciągu ostatniego roku rentowność hipermarketów w Polsce spadła poniżej 1 proc. Dobrze radzą sobie tylko dyskonty - czytamy w Gazecie Wyborczej.

Jednocześnie żywność systematycznie drożeje. W ciągu dwóch lat koszt surowców w przypadku niektórych produktów skoczył dwukrotnie. Bank  Światowy podaje, że od czerwca do lipca ceny żywności na świecie zdrożały o 10 proc. Sieci cisną dostawców, ale takiej skali podwyżek i tak nie są w stanie przeskoczyć. Dlatego zmniejsza się gramaturę opakowania lub zawartość mięsa w wędlinach. Wyścig, aby jak najlepiej wypaść w zestawieniach, odbija się na jakości żywności, bo sieci idą tu na daleko idące kompromisy, np. oferując kiełbasę z 11-proc. udziałem mięsa - czytamy w Gazecie Wyborczej.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12556

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA