REKLAMA
REKLAMA

Robert Krzak na FRSiH: Apeluję do rządu, aby zrezygnował z podatku handlowego

Autor: www.dlahandlu.pl 18 października 2016 10:02

Robert Krzak na FRSiH: Apeluję do rządu, aby zrezygnował z podatku handlowego Robert Krzak, wiceprezes zarządu Grupy Handlowej PL Plus i członek rad nadzorczych Grupy Piotr i Paweł

Apeluję do rządu, aby zrezygnował z podatku handlowego. Ta inicjatywa powoduje tylko i wyłącznie zamieszanie na rynku – powiedział Robert Krzak, członek rad nadzorczych Grupy Piotr i Paweł podczas IX FRSiH.

REKLAMA

Robert Krzak zapytany o podatek od handlu powiedział: - Nadrzędna zasada rynku to nie szkodzić.  Apeluję to rządu, aby przez podjęciem jakichkolwiek działań najpierw zastanowił się co chce osiągnąć. W Europie w tym zakresie nie mamy dobrych wzorców. Większość prób opodatkowania handlu spaliła na panewce. Powody, które przyświecały rządowi przy wprowadzaniu podatku to m.in.: wyrównanie szans na rynku i wkład do budżetu. Niestety tylko jedna przesłanka może być zrealizowana i jest to wkład do budżetu. Wyrównanie szans rynkowych między podmiotami to utopia – przecież każdy ma inną siłę zakupową. Apeluję, aby rząd zrezygnował z podatku handlowego, on powoduje tylko zamieszanie na rynku. 

Robert Krzak nawiązał również do kwestii wolnych niedziel. - Nie jesteśmy przeciwni zamykaniu sklepów w niedziele. Na przykład w Niemczech nie ma handlu w niedziele, ale nie ma również podatku handlowego. Można spróbować zamknięcia sklepów na przykład tylko w jedną niedzielę w miesiącu.

 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12742

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA