REKLAMA
REKLAMA

Rośnie aktywność najemców w branży magazynowej

Property News 20 czerwca 2014 10:36

O ile w ubiegłym roku łączny popyt wyniósł 2,25 mln mkw., o tyle w ciągu pierwszych trzech miesięcy wynajęto magazyny o powierzchni 500 tys. mkw. - Prognozujemy, że ten rok będzie pod względem popytu lepszy niż poprzedni - komentuje w rozmowie z Propertynews.pl Renata Osiecka, partner zarządzająca Axi Immo.

REKLAMA

- Rynek magazynowy-logistyczny jest barometrem gospodarki. Tak, jak obserwowaliśmy na rynkach zachodnioeuropejskich i amerykańskim duże wzrosty tej branży w ciągu ostatniego 1,5 roku, tak w Polsce te tendencje są bardzo widoczne teraz - tłumaczy partner zarządzająca Axi Immo.

W ciągu pierwszych trzech miesięcy tego roku wynajęto już 500 tys. mkw. powierzchni magazynowej. Oznacza to, że istnieje bardzo duża szansa na pobicie ubiegłorocznego wyniku. Tak duża aktywność najemców pociąga za sobą także inne zmiany.

- Obecnie w realizacji dominują projekty BTS i projekty typu pre-pet, ale pierwsze obiekty spekulacyjne powstają już w Poznaniu i Wrocławiu, gdzie poziom pustostanów spadł poniżej 5 proc. - dodaje Renata Osiecka.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12491

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA