Rośnie liczba pracowników handlu zrzeszonych w związkach zawodowych

Autor: Puls Biznesu 4 lutego 2013 09:16

W dużych sieciach handlowych jest już ponad 20 tys. członków związków zawodowych. Rośnie zainteresowanie pracowników tą formą zrzeszenia. Ostatnio powstała organizacja w Lidlu, która szybko rośnie w siłę - pisze "Puls Biznesu".


W Realu do Solidarności należy ok. 2,5 tys. pracowników, w Kauflandzie - 2 tys., Carrefourze - 1,5 tys., a w Biedronce - 1 tys.

Zdaniem Solidarności sieci nie mają chęci do prowadzenia dialogu sektorowego. W połowie lutego organizowane jest branżowe spotkanie przy udziale UNI Commerce, czyli europejskiej centrali związków pracowników handlu. Na razie sieci nie określają się, czy wezmą w nim udział.

  • alegoria 2014-08-31 20:13:55

    Ciekawe czemuś wcześniej nie był tak otwarty Panie Andrzeju - Specjalisto...?

  • b. prac sieci spec. /AL80 2013-02-04 20:41:18

    Witam!,super że pracownicy najemni zagranicznych sieci handlowych na wzór POHiD ( organizacja lobbująca dla zagranicznych sieci nazywająca się Polską Org. Handlową)organizują się,zwierają szeregi, bo w sile i ilości powodzenie!!

    Mam nadzieję, że we wszystkich sieciach powstaną związki zawodowe np: Selgros-ie gdzie są one ale słabe, wg mnie fasadowe jak kwiatek u kożucha-kożuch to zarząd, który umiejętnie steruje nimi. Pora głośno o tym mówić i podać do wiadomości pracowników Selgros-u jakie prawa i przywileje pracownicze mają ich koledzy w Niemczech a co im się proponuje?. Koleżanki i koledzy obudżcie się!!!!.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12313

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane