Rośnie liczba transakcji online za pośrednictwem smartfonów

www.portalspozywczy.pl 4 listopada 2013 19:47

Według najnowszego raportu comScore, na który powołuje się firma Integer.pl, liczba europejskich użytkowników smartfonów, korzystających za ich pomocą z e-sklepów, wzrosła w ciągu ostatnich 12 miesięcy o 43 proc.

Raport, zwierający przegląd użytkowania telefonów komórkowych na pięciu największych europejskich rynkach - we Francji, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii - został oparty na danych pochodzących z serwisu comScore MobiLens.

Sprawozdanie wskazuje, że w ciągu ostatniego miesiąca 20 proc. europejskich użytkowników smartfonów odwiedziło sklepy internetowe oraz skorzystało z aplikacji poprzez urządzenia mobilne. Spośród nich 14 proc. sfinalizowało transakcje zakupu.

Przy tempie wzrostu 66,5 proc. Hiszpania była najszybciej rozwijającym się rynkiem, na drugim miejscu znalazły się Włochy z wynikiem 61,3 proc. W tym samym czasie największą liczbę użytkowników smartfonów odwiedzających sklepy internetowe odnotowano w Niemczech (9,9 miliona) oraz w Wielkiej Brytanii (9,7 miliona).

- Żyjemy w świecie całkowicie zdominowanym przez nowe technologie i Internet, czego potwierdzeniem są wyniki raportu comSkore. Tempo wzrostu transakcji zakupowych wykonanych przez użytkowników smartfonów jest imponujące i raczej nie zwolni. Nie lubimy marnować czasu i wykorzystujemy w 100% każdą minutę, dlatego możliwość dokonywania zakupów w dogodnej chwili - na przykład w trakcie bezproduktywnej podróży - jest coraz popularniejsza - ocenia Rafał Brzoska, prezes firmy Integer.pl.
Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11170

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane