REKLAMA
REKLAMA

Rozbudowa Silesia City Center pochłonie 50 mln euro

Autor: dlahandlu.pl 25 sierpnia 2010 14:29

50 milionów euro zainwestuje Immofinanz Group w rozbudowę Silesia City Center w Katowicach. W sumie powstanie dodatkowe 20 tys. m kw. powierzchni, na której znajdzie się 60 sklepów. Nowa Silesia City Center łącznie będzie miała powierzchnię 86 tys. m kw., stając się tym samym jednym z największych centrów handlowych w południowej Polsce.

REKLAMA
Silesia City Center od ponad 5 lat jest numerem jeden wśród centrów handlowych na Śląsku i w Zagłębiu, zarówno pod względem powierzchni, liczby najemców - dziś jest to 250 sklepów i punktów handlowych, jak również liczby odwiedzających. W ubiegłym roku Silesię odwiedziło 13 milionów klientów z całej Polski, zapewniając centrum obrót blisko 1 mld zł rocznie.

Immofinanz zdecydował się zainwestować 50 mln euro w nowy kompleks z uwagi na ogromny potencjał ekonomiczny Śląska, który dostrzegają austriaccy inwestorzy. - Śląsk jest dla nas jednym z najważniejszych rynków, z trzech powodów: stabilnej ekonomii, mocnej siły nabywczej mieszkańców regionu i dynamicznie rozwijającej się gospodarki regionalnej. Poza tym, wiele dużych inwestycji w ciągu ostatnich 10 latach miało miejsce na Śląsku i wierzymy, że jest potencjał w kolejnych - mówi Walter Wölfler z Immofinanz Group.

 


 

 

 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12556

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA