REKLAMA
REKLAMA

Rumuńska sieć dyskontów chce nawiązać współpracę z polskimi dostawcami

www.portalspozywczy.pl 28 marca 2012 14:27

Należąca do polskiego funduszu inwestycyjnego Enterprise Investors, rumuńska sieć dyskontów Profi uruchomiła w Krakowie swoje przedstawicielstwo handlowe. Operator chce nawiązać współpracę z polskimi producentami żywności, rozważa także sprzedaż na polskim rynku produktów firm z Rumunii.

REKLAMA
Zdaniem Pawła Musiała, dyrektora generalnego Profi Rom Food, sieć 115 sklepów, którą zarządza obecnie w Rumunii i nie ma wystarczającej purchasing power (siły nabywczej - red.), aby stworzyć konkurencyjną ofertę. Współpraca z polskimi dostawcami pozwoli na stworzenie takiej propozycji asortymentowej.

- Naszym zadaniem jest tworzenie konkurencyjnej oferty na rynku, na którym działamy, czyli w Rumunii. Moi konkurenci to w większości sieci międzynarodowe, które mają międzynarodowe działy zakupowe, co w wielu kategoriach stanowi o kształcie asortymentu. Korzystając więc ze znajomości polskiego rynku FMCG, chcemy stworzyć bardziej konkurencyjną ofertę handlową w Rumunii - mówi Paweł Musiał, dyrektor generalny Profi Rom Food.

Profi będzie współpracować w Polsce m.in. z siecią supermarketów Dino, której udziałowcem jest również fundusz Enterprise Investors. 

 

 

 

Czytaj: portalspozywczy.pl


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4341

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA