Ruszyła budowa centrum handlowego Atut w Krakowie

Autor: dlahandlu.pl 30 listopada 2016 13:14

Rozpoczęły się prace przy budowie centrum handlowego ATUT zlokalizowanego w Krakowie przy ul. Grażyny. Otwarcie obiektu o powierzchni 3,5 tys. mkw. zaplanowane zostało w III kwartale 2017 r.

Nowo powstające, krakowskie centrum handlowe ATUT to dwupoziomowy obiekt typu convenience przeznaczony do szybkich i wygodnych zakupów. Na powierzchni 3,5 tys. mkw. GLA znajdzie się 14 lokali handlowo-usługowych i gastronomicznych. W podziemiach budynku miejsce parkingowe znajdzie około 50 samochodów. Inwestorem obiektu jest firma KGGroup.

Koncepcję architektoniczną obiektu opracowało Biuro Projektowe B2 Studio z Krakowa, a generalnym wykonawcą jest firma Skanska S.A.

Niekwestionowaną zaletą obiektu będzie jego lokalizacja w dzielnicy Prądnik Biały, przy skrzyżowaniu ul. Grażyny i Opolskiej, jednej z głównym arterii komunikacyjnych Krakowa, służącej do wyjazdu z miasta w kierunku Katowic, Warszawy czy Sandomierza. 

Postępuje także komercjalizacja obiektu. Wśród najemców znajdzie się m.in. marka Rossmann – jedna z najpopularniejszych w Europie sieci drogeryjnych, Pepco - popularna sieć dyskontów odzieżowych, apteka ZIKO z bogatą ofertą leków oraz kosmetyków, a także Buczek – popularna krakowska piekarnia i cukiernia. Za komercjalizację obiektu odpowiada BOIG Property Consulting.

Pięć obiektów pod wspólną nazwą ATUT działa już w Sosnowcu, Łodzi, Jaworzu, Węgrzcach k/Krakowa i Pruszkowie. Planowane są także kolejne inwestycje. Zaletą wszystkich obiektów jest lokalizacja – centra handlowe ATUT powstają na terenie gęsto zaludnionych osiedli, w zamożnych strefach czy przy głównych szlakach komunikacyjnych miast. Format każdego obiektu dostosowany jest do potrzeb zakupowych okolicznych mieszkańców.

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE



BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11439

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane