REKLAMA
REKLAMA

Ruszyła rozbiórka wrocławskiej Ikei

Property News 10 października 2013 09:27

Rozpoczął się kolejny etap przebudowy Parku Handlowego Bielany - rozbiórka starego budynku sklepu Ikea.

REKLAMA
Dawny sklep Ikea, choć zdecydowanie mniejszy od obecnego, zajmuje powierzchnię ponad 16 tys. mkw. Przylega on i jest funkconalnie powiązany z istniejącym budynkiem Parku Handlowego Bielany, dlatego jego demontaż musiał zostać starannie przygotowany, a prace rozbiórkowe według planów zakończą się z początkiem przyszłego roku.

- Jest to skomplikowane inżynieryjnie przedsięwzięcie. Za jego przebieg odpowiada firma specjalizująca się w robotach rozbiórkowych, polegających na maksymalnym odzysku i ponownym wykorzystaniu zdemontowanych elementów, takich jak: konstrukcje stalowe, materiały termoizolacyjne, a nawet destruktu pochodzącego z fundamentów budynku - mówi Dariusz Węglicki, odpowiedzialny w Inter IKEA Centre Group Poland za projekt rozbudowy i modernizacji Parku Handlowego Bielany.

- Warto tu podkreślić, że aż 90 proc. materiałów składających się na ten budynek zostanie ponownie wykorzystanych, pozostałe zaś odpady przejdą proces utylizacji. To zainspirowało nas do zorganizowania akcji pod nazwą "Recykling na wielką skalę" - dodaje.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12556

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA