Rynek e-zakupów spożywczych rośnie o 16,5 proc.

Autor: Rzeczpospolita 6 listopada 2012 09:04

Zakupy spożywcze w sieci to jeden z najszybciej rosnących segmentów rynku. Według raportu Euromonitor International, w tym roku będą warte już 450 mln zł, czyli o 16,56 proc. więcej niż w 2011 r. - informuje Rzeczpospolita.

E-zakupy spożywcze warte będą w tym roku już 450 mln zł, podczas gdy handel ogólnospożywczy w Polsce 161,9 mld zł.
Jak podaje Rzeczpospolita, z badania firmy ARC Rynek i Opinia wynika, że przynajmniej raz e-zakupy spożywcze zrobiło niemal 80 proc. internautów, jednak do regularnego kupowania artykułów codziennego użytku (nie tylko żywności, ale też kosmetyków czy chemii gospodarczej) w sklepach internetowych przyznaje się co piąty ankietowany.
Według Euromonitor International, w 2011 r. wszystkie kategorie w handlu internetowym odnotowały wzrost. Frima spodziewa się utrzymania tego trendu co najmniej do 2015 r. Pomimo to, internet odpowiada wciąż za niewielki fragment rynku - handel ogólnospożywczy w Polsce w tym roku wart będzie 161,9 mld zł.
W przypadku cen, w porównaniu z tradycyjnymi sklepami niektóre są wyższe, inne niższe. Ten segment będzie zyskiwał podobnie jak cały rynek e-handlu, jednak nigdy ta usługa nie stanie się masowa - czytamy w Rzeczpospolitej.


WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12313

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane