REKLAMA
REKLAMA

Sawicki: Resort ma strategię dotyczącą uregulowania relacji grup producenckich z sieciami

www.portalspozywczy.pl 5 września 2014 18:52

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki, pytany podczas konferencji prasowej o to, czy jego resort posiada długoterminową strategię dotyczącą uregulowania relacji pomiędzy grupami producenckimi a sieciami handlowymi, odparł, że strategia ta zapisana jest w dokumencie Rady Ministrów o nazwie "Strategia zrównoważonego rozwoju wsi, rolnictwa i rybactwa na lata 2012-2020".

REKLAMA

- Jeszcze w roku 2007 mieliśmy grup producenckich niespełna 300. Dziś mamy ich ponad 1300, ale to jest nadal daleko za mało. Myślę, że warto, aby wozić więcej wycieczek polskich rolników do Belgii, Holandii, Francji, pokazać (tamtejszy - dop. red.) poziom zorganizowania - powiedział Sawicki.
Jak dodał minister, dla polskich rolników powinny być takie kraje jak Dania czy Belgia, gdzie poziom zorganizowania producentów owoców i warzyw przekracza 98 proc. - To jest jedna, wielka korporacja spółdzielcza. Rolnicy wtedy nie pytają o cenę surowca, oni wtedy pytają o ostateczne rozliczenie i przychody z tytułu sprzedanego produktu i dywidendy, jaka jest wypracowana przez całą grupę spółdzielczą. Duńska spółdzielnia dobiera sobie sieci, z którymi chce współpracować i sama określa warunki - zauważył Sawicki.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4835

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA