REKLAMA
REKLAMA

Senatorowie za obniżeniem opłat pobieranych od transakcji kartami płatniczymi

Autor: pb.pl/portalspozywczy.pl 3 sierpnia 2011 18:47

Na ostatnim posiedzeniu senatorowie zobowiązali resort finansów do podjęcia działań w celu obniżenia opłat interchange pobieranych od transakcji przez operatorów kart płatniczych (np. Visa, Mastercard) i wypracowanie koncepcji, jak można poradzić sobie z wysokimi stawkami opłat.

REKLAMA
- Głównym problemem, który jest związany z wprowadzeniem płatności kartami w sklepach Biedronki jest wysokość opłat transakcyjnych, które są w Polsce jednymi z najwyższych w Europie - mówi Tomasz Suchański, dyrektor generalny sieci sklepów Biedronka.

Rekomendacja senatorów może być istotnym krokiem do obniżenia  w Polsce (najwyższych w Europie) opłat interchange pobieranych od transakcji kartami, które sięgają minimum 1,6 proc. Przedstawiciele izby wyższej zagrozili, że jeśli Ministerstwo Finansów nie rozwiąże problemu, to podejmą ustawowe kroki aby tę kwestię uregulować.
To także oznacza, że jedna z największych sieci sklepów może już wkrótce zdecydować się na uruchomienie w swoich sklepach systemu płatności kartami.
- W Biedronce cały czas rozważamy taką możliwość (wprowadzenia płatności kartami - red.), ten temat nie jest i nigdy nie był zamknięty. Cały czas analizujemy potrzebę i opłacalność wprowadzenia takiego rozwiązania. Głównym problemem, który jest związany z wprowadzeniem płatności kartami jest wysokość opłat transakcyjnych, które są w Polsce jednymi z najwyższych w Europie - mówi Tomasz Suchański, dyrektor generalny sieci sklepów Biedronka.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12742

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA